Celestron Starsense Explorer LT 70 700 AZ šošovkový teleskop

Kód: LVP32
6 034 Kč 5 028,33 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.4.2024

Celestron Starsense Explorer LT 70 700 AZ 

Detailní informace

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garance bezpečného nákupu
Spolehlivý obchod
Spolehlivý obchod
Více než 15 let zkušeností
Vrácení do 30 dnů
Vrácení do 30 dnů
Vrácení zboží do 30 dnů

Detailní popis produktu

Celestron Starsense Explorer LT 70 700 AZ šošovkový teleskop

Celestron StarSense Explorer je první manuální dalekohled který používá váš smartphone k analýze noční oblohy a výpočtu polohy v reálném čase. Začít s pozorováním hvězdného nebe a lokalizovat objekty na obloze jako profesionál nebylo nikdy jednodušší, rychlejší a přesnější.

Doprovodná aplikace StarSense Explorer společnosti Celestron eliminuje technické překážky používání dalekohledu a umožňuje komukoli lokalizovat hvězdy, planety či mlhoviny pouze pomocí smartphonu. Aniž by jste investovali do drahého motorizovaného počítačového dalekohledu. Stačí načíst bezplatnou aplikaci StarSense Explorer do Vašeho chytrého telefonu, umístit jej do unikátního držáku dodávaného spolu s cenově dostupným a oceněným teleskopem řady StarSense Explorer a Váš smartphone se promění ve špičkový vyhledávač nebeských objektů a průvodce noční oblohou. K používání aplikace stačí GPS, není vyžadován signál mobilního operátora!

Díky unikátní patentované technologii vyhledávání hvězd pomocí aplikace StarSense Explorer, která s pomocí GPS navigace vašeho telefonu a algoritmu „Lost in Space “ (LISA), který je používán například u velkých satelitů, vygeneruje seznam aktuálně viditelných nebeských objektů a nabídne vám pozorování planet, mlhovin, hvězdokup či galaxií. StarSense Explorer funguje s většinou moderních chytrých telefonů, včetně iPhone 6 a novějších a většiny zařízení se systémem Android 7.1.2 nebo novějším od roku 2016. Kompatibilitu lehce ověříte stažením aplikace zdarma do Vašeho telefonu a pokud ji otevřete, je Váš přístroj kompatibilní. Aplikaci je vhodné stáhnout ještě před koupí dalekohledu, nicméně bez teleskopu StarSense Explorer není funkční.

Díky snadno použitelnému alt-azimutálnímu uchycení a nulové interní elektronice je nastavení všech modelů StarSense Explorer velmi snadné a rychlé. Pomalý pohyb pomocí posuvné tyče a současné sledování šipek na obrazovce telefonu usnadňuje nalezení požadovaného cíle. Když cíl zezelená, je připraven k prohlížení v okuláru dalekohledu.

Tento 70 mm refraktorový dalekohled je nejlehčí model řady StarSense Explorer s hmotností optické trubice 1,63 kg a hmotností stativu 1,72 kg. Držák smartphonu je namontován na horní straně tubusu dalekohledu. LT 70AZ shromažďuje dostatek světla, aby vám ukázal detaily Měsíce, stejně jako Saturn, Jupiter, Mars, Venuši a mnoho jasných objektů tmavé oblohy. Refraktor lze používat i bez telefonu a díky převracecímu hranolu, který je součástí balení, můžete sledovat i pozemské objekty ve dne.

StarSense Explorer je ideální pro začátečníky díky uživatelsky přívětivému rozhraní aplikace a podrobným výukovým programům. Je to jako mít svého osobního průvodce nočním nebem.

Technické parametry

 • typ: refraktor
 • montáž: manuální alt-azimutální
 • ohnisková vzdálenost: 700 mm (f/10)
 • průměr objektivu: 70 mm
 • okuláry: 25mm (zvětšení 28x), 10mm (zvětšení 70x)
 • optické ošetření skel: Fully Coated
 • nejvyšší užitečné zvětšení 165x
 • nejnižší užitečné zvětšení 10x
 • Barlowova čočka: 2x
 • Hledáček: typ Red Dot
 • Software: aplikace StarSense Explorer
 • Stativ: výškově stavitelný
 • Hmotnost: 3.35 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Astro. teleskopy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: