Celestron Starsense Explorer DX 102 660 AZ šošovkový teleskop

Kód: LVP31
14 209 Kč 11 840,83 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
21.5.2024

Celestron Starsense Explorer DX 102 660 AZ

Detailní informace

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garance bezpečného nákupu
Spolehlivý obchod
Spolehlivý obchod
Více než 15 let zkušeností
Vrácení do 30 dnů
Vrácení do 30 dnů
Vrácení zboží do 30 dnů

Detailní popis produktu

Celestron Starsense Explorer DX 102 660 AZ šošovkový teleskop

 

Celestron StarSense Explorer je první manuální dalekohled který používá váš smartphone k analýze noční oblohy a výpočtu polohy v reálném čase. Začít s pozorováním hvězdného nebe a lokalizovat objekty na obloze jako profesionál nebylo nikdy jednodušší, rychlejší a přesnější.

Doprovodná aplikace StarSense Explorer společnosti Celestron eliminuje technické překážky používání dalekohledu a umožňuje komukoli lokalizovat hvězdy, planety či mlhoviny pouze pomocí smartphonu. Aniž by jste investovali do drahého motorizovaného počítačového dalekohledu. Stačí načíst bezplatnou aplikaci StarSense Explorer do Vašeho chytrého telefonu, umístit jej do unikátního držáku dodávaného spolu s cenově dostupným a oceněným teleskopem řady StarSense Explorer a Váš smartphone se promění ve špičkový vyhledávač nebeských objektů a průvodce noční oblohou. K používání aplikace stačí GPS, není vyžadován signál mobilního operátora!

Díky unikátní patentované technologii vyhledávání hvězd pomocí aplikace StarSense Explorer, která s pomocí GPS navigace vašeho telefonu a algoritmu „Lost in Space “ (LISA), který je používán například u velkých satelitů, vygeneruje seznam aktuálně viditelných nebeských objektů a nabídne vám pozorování planet, mlhovin, hvězdokup či galaxií. StarSense Explorer funguje s většinou moderních chytrých telefonů, včetně iPhone 6 a novějších a většiny zařízení se systémem Android 7.1.2 nebo novějším od roku 2016. Kompatibilitu lehce ověříte stažením aplikace zdarma do Vašeho telefonu a pokud ji otevřete, je Váš přístroj kompatibilní. Aplikaci je vhodné stáhnout ještě před koupí dalekohledu, nicméně bez teleskopu StarSense Explorer není funkční.

Ultra stabilní držák alt-azimutu poskytuje robustní základnu pro StarSense Explorer DX. Kluzné spojky a ovládací prvky pomalého pohybu v obou osách vám pomohou pohybovat dalekohledem plynule a nalézt požadovaný cíl. Jak se budou objekty pohybovat noční oblohou, budete je moci sledovat pouhým otočením knoflíků.

Tento refraktor s clonou o průměru 102mm pojme daleko více světla než základní model LT70. Optické povlaky XLT společnosti Celestron zlepšují přenos světla a vy se můžete těšit na ostrý a jasný pohled na čtyři Galileovy měsíce Jupitera, jeho oblačné pásma a Velkou rudou skvrnu, prstence Saturnu, lichoběžník v mlhovině Orion, nádhernou hvězdokupu Pleiád a další objety. Dalekohled lze používat také bez smartphonu a díky převracecímu hranolu, který je součástí balení, můžete sledovat i pozemské objekty ve dne.

StarSense Explorer je ideální pro začátečníky díky uživatelsky přívětivému rozhraní aplikace a podrobným výukovým programům. Je to jako mít svého osobního průvodce nočním nebem.

Technické parametry

 • typ: refraktor
 • montáž: manuální alt-azimutální
 • ohnisková vzdálenost: 660 mm (f/6,5)
 • průměr objektivu: 102 mm
 • okuláry: 25mm (zvětšení 26x), 10mm (zvětšení 66x)
 • optické ošetření skel: plně potažená XLT
 • nejvyšší užitečné zvětšení 240x
 • nejnižší užitečné zvětšení 15x
 • Barlowova čočka: 2x
 • Hledáček: typ Red Dot
 • Software: aplikace StarSense Explorer
 • Stativ: výškově stavitelný
 • Hmotnost: 6.44 kg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Astro. teleskopy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: