Celestron PowerSeeker 127 / 1000mm EQ zrkadlový teleskop

Kód: LVP41
7 856 Kč 6 546,67 Kč bez DPH
na objednávku

Celestron PowerSeeker 127 / 1000mm EQ

Detailní informace

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garance bezpečného nákupu
Spolehlivý obchod
Spolehlivý obchod
Více než 15 let zkušeností
Vrácení do 30 dnů
Vrácení do 30 dnů
Vrácení zboží do 30 dnů

Detailní popis produktu

Celestron PowerSeeker 127 / 1000mm EQ zrkadlový teleskop

Dostupné od 31. 3. 2021

Dalekohled PowerSeeker 127EQ typu reflektor (Newton), s průměrem primárního zrcadla 127mm, ohniskovou vzdáleností 1000mm a světelností f/8.

Zrcadlové (newtonovské) dalekohledy řady Powerseeker jsou levné, cenově dostupné dalekohledy pro začínající či středně pokročilé amatérské astronomy. Vyznačují se velmi dobrou, plně potaženou vícevrstvou optikou a snadnou a rychlou montáží do několika minut, kde nepotřebujete použít žádné nářadí. Nízká váha přístroje a lehký, výškově nastavitelný hliníkový stativ, umožňuje vzít dalekohled sebou na cesty či pozorování v přírodě dál od domova.

Při použití pod tmavou oblohou můžete s těmito dalekohledy vidět všech 110 objektů Messierova katalogu, detailní pohledy na měsíční povrch, planety a i ty vzdálenější, jako Uran a Neptun budete pozorovat spíše jako disky, než jenom světelné body. Součástí nákupu je CD-ROM „The SkyX“ Planetarium Software, který Vám pomůže najít a identifikovat mnoho z nich.

Velice kvalitního optického výkonu je dosaženo při respektování nejvyššího (300x) a nejnižšího (18x) užitečného zvětšení. K dalekohledu jsou dodávány dva Plössl okuláry, 20mm (zvětšení 50x) a 4mm (zvětšení 250x) a čočka Barlow 3x, která ztrojnásobí možnosti optiky, ale při takovém zvětšení již musíte počítat s nižší kvalitou obrazu.

Powerseeker EQ jsou modely s paralaktickou (ekvatoriální) montáží, nabízí jemné a precizní nastavení dalekohledu. Jedná se o tradiční montáž u astronomických dalekohledů, která se orientuje ve směru pozemských os. Dalekohled dovede opisovat obloukovitý pohyb nebeských těles na obloze, když si do zorného pole dalekohledu nastavíte například Měsíc, stačí už jen otáčet dalekohled kolem jedné osy a objekt, který pozorujete, stále uvidíte v zorném poli dalekohledu.

Všechny modely řady PowerSeeker jsou použitelné také pro pozemní sledování.

Dalekohled vhodný pro začátečníky.

Technické parametry

  • typ: reflektor
  • montáž: německá Equatoriální
  • ohnisková vzdálenost: 1000mm (f/8)
  • průměr objektivu: 127mm
  • okuláry: 20mm (zvětšní 50x), 4mm (zvětšení 250x)
  • Barlowova čočka: 3x zvětšení
  • stativ: hliníkový
  • hmotnost: 7,71kg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Astro. teleskopy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: