Celestron NexStar SLT 130 650mm GoTo montáž

Kód: LVP33
21 646 Kč 18 038,33 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Celestron NexStar SLT 130 650mm

Detailní informace

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garance bezpečného nákupu
Spolehlivý obchod
Spolehlivý obchod
Více než 15 let zkušeností
Vrácení do 30 dnů
Vrácení do 30 dnů
Vrácení zboží do 30 dnů

Detailní popis produktu

Celestron NexStar SLT 130 650mm GoTo montáž

Dostupné od 31. 3. 2021

Elektronicky naváděný Newtonovský reflektor Celestron NexStar 130 SLT má co nabídnout každému, kdo má zájem o pozorování hvězd prostřednictvím dalekohledu, ať už je nováčkem nebo pokročilým uživatelem. S jednoduchou montáží na Alt-Azimutu, poháněnou servomotory v obou osách, vybaven naváděcí technologií SkyAlign, je dalekohled funkční a připravený k použití během několika minut.

Nejdůležitější novinkou řady NexStar je systém SkyAlign™, který umožňuje provést počáteční nastavení dalekohledu aniž by jste museli znát jména objektů, na které míříte. Aby dalekohled naváděl, tedy sám najížděl na vámi zvolené objekty z vnitřní databáze, musí poznat oblohu - tedy musí znát směry ke skutečným hvězdám na obloze. K vytvoření modelu oblohy potřebujete ručně zadat do ovladače dalekohledu přesné datum a čas, časové pásmo (stření Evropa +1 hod), používání letního času (Ano/Ne) a zeměpisné souřadnice místa, kde se nacházíte. Poté si přístroj vytvoří model aktuální noční oblohy. Ve druhém kroku je potřeba si odsouhlasit model se skutečností. Dalekohled namíříte postupně na tři libovolné jasné objekty na obloze (s výjimkou letadel a družic), objekt vycentrujete v zorném poli a dalekohled jej sám identifikuje, aniž by člověk musel znát a zadávat jejich jména. Kromě jasných hvězd lze použít i Měsíc nebo planety. Jakmile dalekohled na ovladači vypíše hlášku Alignment successful je příprava hotová a může se začít pozorovat. Dalekohled sám najede na vybraný objekt z menu ovladače. Databáze obsahuje více než 4.000,- objektů. Pokud pozorovatel chce projít nejzajímavější objekty na obloze, stačí zvolit funkci Tour, tedy prohlídku aktuálně viditelných objektů na noční obloze. Tyto modely hvězdářských dalekohledů jsou určeny zejména pro vizuální pozorování, azimutální montáž umožňuje astrofotografii jen obtížně.

Elektronicky naváděný dalekohled je napájen sadou 8 AA baterií (klasické tužkové). Dalekohled na sadu baterií vydrží v provozu zhruba jednu pozorovací noc. Doporučujeme používání dobíjecích baterií. Dalekohled můžete připojit také ke zdroji elektrické energie síťovým adaptérem, ten je ale nutno dokoupit zvlášť.

Optika NexStar je jedna z nejkvalitnějších ve své třídě. Dalekohled NexStar 130SLT je newtonovský reflektor se dvěma zrcadly.  Jedním z nich je malé sekundární zrcadlo v přední části optické trubice na pavoučí montáži, s náklonem 45 stupňů. Průměr primárního zrcadla je 130 mm. Jedná se o vysoce kvalitní vícevrstvé parabolické zrcadlo, potažené hliníkem, poskytující vynikající a ostrý obraz. Ohnisková vzdálenost tohoto dalekohledu je 650 mm. Se světelností F5 je dalekohled velmi vhodný i  pro slabé objekty, jako jsou mlhoviny nebo galaxie. Maximální užitečné zvětšení u 130SLT je 260x a poskytne Vám perfektní a ostrý obraz. Při snaze o vyšší zvětšení bude obraz rozmazaný a nebudete schopni správně zaostřit.

Dalekohled je dodáván s nastavitelným ocelovým stativem, vybaveným odkládací plochou. Rychloupínací držák umožňuje rychlé oddělení kompaktního a lehkého těla od stativu a vzít jej sebou do auta na cesty a pozorování mimo město. Dále jsou součástí balení dva okuláry, 25mm a 9mm, softwar "The SkyX First Light edition" a hledáček Star Pointer typu Red Dot.

Technické parametry

  • typ: reflector
  • montáž: motorizovaný Altazimuth
  • ohnisková vzdálenost: 650mm, f/5
  • průměr předního členu: 130mm
  • okuláry: 25mm (zvětšní 26x), 9mm (zvětšení 62x)
  • stativ: ocelový
  • hmotnost: 8.2kg
  • Faktor zvětšení - 65x
  • Barevný odstín - Černá

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Astro. teleskopy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: