Celestron AstroMaster 90 / 1000mm EQ šošovkový teleskop

Kód: LVP44
9 456 Kč 7 880 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Celestron AstroMaster 90 / 1000mm EQ

Detailní informace

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garance bezpečného nákupu
Spolehlivý obchod
Spolehlivý obchod
Více než 15 let zkušeností
Vrácení do 30 dnů
Vrácení do 30 dnů
Vrácení zboží do 30 dnů

Detailní popis produktu

Celestron AstroMaster 90 / 1000mm EQ šošovkový teleskop

Dostupné od 31. 3. 2021

 

Vysoká kvalita použitých optických prvků a plné ošetření vícenásobnými antireflexními vrstvami nabízí pro tuto třídu dalekohledů neobvykle ostrý a vysoce kontrastní obraz.

Série AstroMaster je navržená pro začínající astronomy, ideální je také pro děti. AstroMaster jsou robustní, spolehlivé a snadno ovladatelné přístroje, vybavené kvalitní mechanikou a poskytující výborný optický výkon. Obsluha dalekohledu je jednoduchá, sestavení bez nutnosti nářadí. Řada AstroMaster je určena pro prvotní pozorovaní jasných objektů, jako je Měsíc, Saturn s prstencovou strukturou, Jupiter a jeho pásy a měsíce, mlhoviny a jasnější hvězdokupy a některých velmi jasných deep-sky objektů. AstroMaster je víceúčelový dalekohled a každý model poslouží výborně i na pozemské pozorování krajiny či volně žijící zvěře a ptáků.

Vysoká kvalita použitých optických prvků a plné ošetření vícenásobnými antireflexními vrstvami nabízí pro tuto třídu dalekohledů neobvykle ostrý a vysoce kontrastní obraz. Předinstalovaný hledáček dalekohledu je typu Star pointer (červený bod) a umožní Vám rychle a snadno najít objekt, který chcete pozorovat. V základní výbavě refraktorů (čočkových dalekohledů) je převracecí hranol, dávající stranově i výškově správně orientovaný obraz.

Součástí je výškově stavitelný ocelový stativ s odkládací plochou, který poskytuje pro váš dalekohled stabilní platformu.

Pokud se zajímáte o pozemské pozorování nebo pozorování své oblíbené hvězdy či planety, jsou pro vás ideální modely namontované na alt-azimutu. Alt-azimutální montáž  je velmi podobná fotografickému stativu. Má dvě osy, kolem kterých se otáčí ve výšce a v horizontálním směru okolo horizontu - v tzv. azimutu. Modely Alt-Az mají pohodlnou rukojeť s integrovanou spojkou pro snadné cílení a plynulý pohyb.

Modely s Paralaktickou (ekvatoriální) montáží nabízí jemné a precizní nastavení dalekohledu. Jedná se o tradiční montáž u astronomických dalekohledů, která se orientuje ve směru pozemských os. Dalekohled dovede opisovat obloukovitý pohyb nebeských těles na obloze, když si do zorného pole dalekohledu nastavíte například Měsíc, stačí už jen otáčet dalekohled kolem jedné osy a objekt, který pozorujete, stále uvidíte v zorném poli dalekohledu.

Dalekohled Celestron AstroMaster 90/1000mm EQ typu refraktor (čočkový) s průměrem předního členu 90mm a ohniskovou vzdáleností 1000mm (f/11). Equatorialní montáž Vám nabídne velmi jemné ovládání dalekohledu v obou osách. Výškově stavitelný ocelový stativ s odkládací plochou poskytuje stabilní základnu. Dalekohled je vhodný pro začátečníky. Součástí balení je i CD-ROM "The Sky" Planetarium Software (The SkyX First Light edition).

Technické parametry

 • typ: refraktor
 • montáž: ekvatoriální (CG-3)
 • ohnisková vzdálenost: 1000mm (f/11)
 • průměr členu: 90mm
 • okuláry: 20mm (zvětšní 50x), 10mm (zvětšení 100x)
 • stativ: ocelový
 • hmotnost: 10,4kg
 • Design: Čočkový dalekohled (refraktor)
 • Montáž: Paralaktický
 • Průměr objektivu: 90 mm
 • Barevný odstín: Modrá noční metalická

Doplňkové parametry

Kategorie: Astro. teleskopy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: