Celestron AstroMaster 70 / 900mm EQ šošovkový teleskop

Kód: LVP46
6 773 Kč 5 644,17 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.6.2024

Celestron AstroMaster 70 / 900mm EQ

Detailní informace

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garance bezpečného nákupu
Spolehlivý obchod
Spolehlivý obchod
Více než 15 let zkušeností
Vrácení do 30 dnů
Vrácení do 30 dnů
Vrácení zboží do 30 dnů

Detailní popis produktu

Celestron AstroMaster 70 / 900mm EQ šošovkový teleskop

 

Série AstroMaster je navržená pro začínající astronomy, ideální je také pro děti. AstroMaster jsou robustní, spolehlivé a snadno ovladatelné přístroje, vybavené kvalitní mechanikou a poskytující výborný optický výkon. Obsluha dalekohledu je jednoduchá, sestavení bez nutnosti nářadí. Řada AstroMaster je určena pro prvotní pozorovaní jasných objektů, jako je Měsíc, Saturn s prstencovou strukturou, Jupiter a jeho pásy a měsíce, mlhoviny a jasnější hvězdokupy a některých velmi jasných deep-sky objektů. AstroMaster je víceúčelový dalekohled a každý model poslouží výborně i na pozemské pozorování krajiny či volně žijící zvěře a ptáků.

Vysoká kvalita použitých optických prvků a plné ošetření vícenásobnými antireflexními vrstvami nabízí pro tuto třídu dalekohledů neobvykle ostrý a vysoce kontrastní obraz. Předinstalovaný hledáček dalekohledu je typu Star pointer (červený bod) a umožní Vám rychle a snadno najít objekt, který chcete pozorovat. V základní výbavě refraktorů (čočkových dalekohledů) je převracecí hranol, dávající stranově i výškově správně orientovaný obraz.

Součástí je výškově stavitelný ocelový stativ s odkládací plochou, který poskytuje pro váš dalekohled stabilní platformu.

Pokud se zajímáte o pozemské pozorování nebo pozorování své oblíbené hvězdy či planety, jsou pro vás ideální modely namontované na alt-azimutu. Alt-azimutální montáž  je velmi podobná fotografickému stativu. Má dvě osy, kolem kterých se otáčí ve výšce a v horizontálním směru okolo horizontu - v tzv. azimutu. Modely Alt-Az mají pohodlnou rukojeť s integrovanou spojkou pro snadné cílení a plynulý pohyb.

Modely s Paralaktickou (ekvatoriální) montáží nabízí jemné a precizní nastavení dalekohledu. Jedná se o tradiční montáž u astronomických dalekohledů, která se orientuje ve směru pozemských os. Dalekohled dovede opisovat obloukovitý pohyb nebeských těles na obloze, když si do zorného pole dalekohledu nastavíte například Měsíc, stačí už jen otáčet dalekohled kolem jedné osy a objekt, který pozorujete, stále uvidíte v zorném poli dalekohledu.

Celestron AstroMaster 70/900mm EQ je dalekohled typu refraktor (čočkový) s průměrem předního členu 70mm a ohniskovou vzdáleností 900mm (f/13). Equatorialní montáž Vám nabídne velmi precizní nastavení dalekohledu v obou osách. Výškově stavitelný ocelový stativ s odkládací plochou poskytuje stabilní základnu pro vaše pozorování.
Dalekohled vhodný pro začátečníky. Součástí balení je i CD-ROM "The Sky" Planetarium Software (The SkyX First Light edition).

Technické parametry

typ: refraktor
montáž: ekvatoriální (CG-2)
ohnisková vzdálenost: 900mm (f/13)
průměr předního členu: 70mm
okuláry: 20mm (zvětšní 45x), 10mm (zvětšení 90x)
stativ: ocelový
rozměry balení: 103,5 x 38,0 x 25,0 cm
hmotnost: 11,15 kg
Design: Čočkový dalekohled (refraktor)
Faktor zvětšení 45x do 90x
Průměr objektivu: 70 mm
Barva: Modrá noční metalická

Doplňkové parametry

Kategorie: Astro. teleskopy
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: